Blog v dočasné rekonstrukci! Děkuji za pochopení.

Paint tool sai

jak udělat líčka

25. ledna 2015 v 11:59
Zdravííím :)) Je to nějaký ten týden co jsem nenapsala žádný článek a stále to tu zahazuji skenama. Aby tu taky bylo po delší době něco užitečného (krom toho že mám pro vás už 2 návody na věc kterou si lze jednoduše vyrobit) jsem po dlouhé době otevřela paint kvůli svým adoptovaným postavám. No s postavama jak si ráčíte všimnout jsem ani né v půlce. -_-

Takže dnešní návod zníííí... Jak udělat líčka postavě která zrudne (stydí se)
Nejdříve je lze třeba mít už vymalovaný obličej základní barvou...
(já si to vždy vyznačuji barevně protože bych v tom jinak měla zmatek)

1.Na základní barvu odhadneme kde by asi líčka měla být. Vezmeme si vrstvu s perem (pokud už máte celou postavu a doděláváte ji,pokud děláte líčka tak jako já jedte normálně ve vrstvě s ostatníma linkama) .Dejte si linku curve vel. 0.5 a udelejte menší čárky na obličeji.


2. Nyní si vemte nějakou růžovou (můžete použít i z obrázku tam je škála barev opravdu velká a brzo zjistíte že každá postava má jiný odstín "líček" ). Vemte vrstvu layer a namalujte je pod čárky. Je třeba mít vrstvu vector nad Layer.


A takto nějak vypadá ve výsledku když máte líčka airbrushem. :DD

// Dala bych tu hotový výsledek ale stále na tom pracuji -_-" Takže až to bude můžete se podívat jak to vypadá v praxi XDD A příště pro vás budu mít oči pro poníky a nějaký ten základ. :)))

Jak přidat obrázek v Paint tool Sai

9. prosince 2014 v 10:36
Zdravím přátelé,dnes mám pro vás návod jak dát nějaký obrázek do obrázku. Využijete to např. když dáváte vaší postavě křídla apod. :)
Nuže začínáme.
Nejdříve musíme mít nějaký obrázek do ,kterého něco přidáme a druhý obrázek. Např. tato křídla. Nezapomente,že obrázky musí být ve formátu png.

Nuže pokud máme otevřeme si obrázek ,který chceme upravit. Může to být naše Oc postava nebo postava kterou si chceme zeditovat a chceme jí dát třeba křídla. Nuže nejdříve přetáhneme ze složky obrázek ,který tam chceme. Označíme ho a pomocí ctrl+c ho zkopírujeme.

Než začneme, vytvoříme novou vrstvu.Né s perem alepouze jak je ten bílý papír. A vložíme pomocí ctrl+v. Nyní zmáčknete ctrl+ t a obrázek můžeme libovolně zmenšit či zvětšit. Pokud máme hotovo můžeme takto pokračovat dokud tam nedáme to co potřebujeme.

Nezapomente ,že pokud dáváte křídla nějaké postavě musí být umístěny za ní. Je třeba tedy dát vrstvu s křídly pod vrstvu s postavou. V tomto případě by měla bt budto v png s tím ,že bude oříznuta nebo musíte přebytečná křídla přes postavu vygumovat.

Výsledek tedy vypadá takto.

Příště se těšte na Návod jak zeditovat postavu. :)) Bohužel nevím zda ho stihnu udělat ještě tenhle týden nebo ho nechám až na ten příští nuže uvidíme. Chcii dokončit ještě slíbený díl mangy před Vánoci a napsat povídku ,která bude mít koule. Uvidíme snad vám alespon ty návody k něčemu jsou :))

Jak namalovat vlastní Oc Postavu

3. prosince 2014 v 19:04
Mám pro vás návod jak si vytvořit vlastní Oc postavu v Paint Tool Sai.Dnes mám pro vás návod bez očí a vlasů ty dodělám příště . :)))
1. Si musíte stáhnout program Paint tool sai ,který seženete na internetu :)

2. Otevřeme si nějaký obrázek,který nám poslouží pro základ naší postavy.Vlasy si můžete změnit jak tvarem tak i barvou i oblečení. Více v dalším návodu. Nuže nyní si vybereme barvu linek -volíme výraznější která bude lépe vidět později ji změníme na černou takže se nemusíte bát,že by tam zůstala. Zvolíme novou vrstvu s (papír s perem) jako je na screenu a nyní zvolíme curve a už levým tlačítkem myši označujeme linky. ( Více v dalším článku) .

3.Pokud máme linky (není to moc rovné ale spěchala jsem ) Tak si vytvoříme novou vrstvu. Já osobně si ty čáry nechávám ještě stále výrazné abych věděla kde končí která linka.

4. (ano opět jiný obrázek). Nyní si zvolíme nástroj eraser je guma tu můžete použít i na linky pokud chcete někde pozměnit nějakou linku nebo tam jednoduše zavazí. Každý nástroj maluje jinak.
5. až budeme mít (jakože já nemám) tak si vybereme černou barvu,vybereme vrstvu s linkama klikneme na color a nyní přebarvujeme linky. Můžete linky přebarvovat i v barvě vlasů apod.

A takto nějak to nakonec vypadá :)
Můžete klidně i kombinovat barvy,nástroje a vytvářet tak zajímavé a zcela nové charaktery :)

Příští návod bude jak namalovat poníkům oči (zjednodušeně) ještě před Vánoci. Po Vánocích se těšte na návod jak upravit Fotky 1 :)))
 
 

Reklama
Reklama