Blog v dočasné rekonstrukci! Děkuji za pochopení.

Lolita měsíce

Lolita měsíce srpna:Mája :)

10. srpna 2015 v 13:45

Úžasná lolita a má velká inspirace :)) Moc děkuji za možnost s tebou udělat menší rozhovor ! :)

1.Jak jsi se k lolitě dostala?
To už je poměrně dávná historie, bylo mi patnáct, nastoupila jsem na průmyslovku a někdy v půlce roku donesla naše zcestovalá spolužačka knihu Phaidon Fruits. Má spolubydlící byla fanda mangy a tak jsme se o to spolu nějak začaly zajímat. Velmi okrajově tedy, ač mladé jsme na to neměly odvahu. Bylo to až o pár let později, co jsem sebrala odvahu si na sebe lolitu vzít.
2. Jak dlouho jsi lolitou?
Spíše lolitou už nejsem, naznala jsem, že se za ni už nepotřebuji schovávat, už jsem řekněme - velká holka. Ale střídavě ji nosím zhruba od těch sedmnácti.
3.Co máš na lolitě ráda?
Je slušivá a dělá z každé dívky krásnou vílu, princeznu, královnu, carevnu.... Je to výborné brnění proti emocím, lidem, školním a osobním problémům, vždy se za ni dá jednoduše schovat a mávnutím kouzelného proutku se ocitnout v jiném - hezčím světě.
4. Co naopak na lolitě ráda nemáš?
To se dost špatně specifikuje, samozřejmě se v ní nerada vařím v létě, ale to není problém jen lolity, věnuji se historii módy a v ruském sarafánu se v táboře v kuchyni člověk vaří stejně a ještě nevypadá tak hezky. Spíš mám většinou osobní problém s profesní deformací, musím hodnotit materiály, střihy, barvy...a ne vždy se to povede....samozřejmě ani mně ne..:-)
5.Tvůj první lolita sraz?
To bylo před dávnými časy v Otrokovicích v čajovně s pár lolitkami a Pet, sukni jsem měla krátkou a když jsem po letech viděla fotky - hodně jsem se nasmála.

6. Nějaké špatné zkušenosti ( reakce lidí atd..) ?
Jsem a pozornost zvyklá...občas jsem na ní závislá, tedy mi nevadí okukování a dotazování a tak, ale někdy se to vážně nehodí. Vadí mi, když si mě lidi fotí a tváří se hrozně nenápadně, nebo na mně teenageři pokřikují něco o anime apod.

7. Nejpodivnější (nejzajímavější) příhoda ?
Těch nemám moc, ale jednou jsem si tuším na přiznáních postěžovala, že mně nikdy žádný úchyl neodchytl. Druhý den jsem šla na focení pro kalendář, vejdu do parku a zastaví mě takový...no..normální týpek - jestli prý se může na něco zeptat. Tak jsem se nadechla k odpovědi, že to není kroj a nejdu z divadla a tak....a on na mě jestli mě může někde v keři ojet. No vysvětlila jsem mu, že jsem vdaná a že by to bylo nevhodné. Byl náhodou velmi slušný.

8. Pořádáš i ty sama nějaké loli akce ?
Bohužel ne, nějak jsem se k tomu nikdy nedostala.

9. Kdo tě inspiruje, kdo je tvůj vzor ?
Nikdy jsem neměla vzory, jako malá jsem měla problém na toto téma psát ve škole slohovky. Když se ale zamyslím, tak nějaké bych asi měla, ale netýkají se lolity nýbrž historie módy. Například : http://augustintytar.blogspot.cz/

10. Jakou posloucháš hudbu ?
Poslouchám málokdy něco konkrétního, trapně si pouštím rádio. Když už ale mám náladu něco si pustit je to záběr od klasiky přes Rammstein až k mým oblíbeným ruským a maďarským lidovkám.

11. Řídíš se lolita lifestyle a nebo je lolita jen tvé hobby ?
Rozhodně nejsem lifestyle, kdo mně kdy viděl, bude teď mocně pokyvovat hlavou...:-)

12. Jaký je tvůj názor na Venus Palermo a Dakotu Rose ?
O jejich existenci vím, ovšem nezajímám se o dění v jejich životech.

13. Máš nějaké tipy, poradila bys něco ostatním loli ?
Jako, chovejte se slušně, nepijte (aspoň před osmnáctinami), nekuřte, neukazujte bloomers prvnímu a počkejte na toho pravého? Asi ne. Myslím, že bude úplně stačit, když se bude každý chovat a jednat takříkajíc - jak mu zobák narost. Přátelé Vás vždy pochopí a podrží, i když Vám není dobře a tak je s Vámi k nevydržení..:-)

Lolita měsíce červenec:Sylvia

10. srpna 2015 v 13:37

Už je skoro konec měsíce a já zapoměla uvést lolitu tohoto měsíce. Okamžitě to odčinuji. A tak tu teď najdete hned dvě zpovědi. :) Sylvia je velmi milá lolita. Přiznám se že mě okouzlila díky Oficiální lolita burzy kde jsem na ní narazila.
Jak jsi se k lolitě dostala?
Myslím, že som kedysi veľmi náhodne objavila (ešte vtedajšiu blogovú) spovednicu. Veľmi sa mi to páčilo, ale nejako som na to postupom času zabudla. Znovu ma k lolite priviedla bývala spolužiačka zo strednej školy, ktorá už sama lolitu nenosí, ale mne to nejako zostalo.

Jak dlouho jsi lolitou ?
Lolitu (alebo minimálne pokus o ňu) som si prvý krát obliekla na AnimeShow 2011.

Co máš na lolitě ráda ?
To, ako sa krásne vie prispôsobiť tomu, čo sa mi aktuálne páči. Aj napriek tomu, že má striktné pravidlá (silueta, dĺžka sukne), stále ponecháva neuveriteľnú voľnosť vo farbách, vzoroch, estetike. Také ničo ponúka len máloktorý štýl.


Co naopak na lolitě ráda nemáš ?
Cestovanie/prenášanie/sťahovanie všetkých vecí je celkom problém, keďže zaberajú veľa miesta. Inak ma asi nič nenapadá.

Tvůj první lolita sraz?
Tiež niekdy na jar 2011, bol to prvý slovenský lolita zraz (v Bratislave).

Nějaké špatné zkušenosti ( reakce lidí atd..) ?
Väčšinou samé pozitívne. Akurát raz ešte dávnejšie, keď som bola celá v čiernom, chcela zo mňa jedna postaršia pani vyháňať diabla.


Nejpodivnější (nejzajímavější) příhoda ?
Okrem tej hore spomenutej už asi žiadna.

Pořádáš i ty sama nějaké loli akce ?
Väčšinou nie, skôr sa iba s niekym dohodnem na stretnutí a prípadne sa ešte niekto pridá. Akurát na Slovensku sa zrazy konajú takmer výlučne v Bratislave, tak som pár krát "organizovala" akciu v Žiline.
To sa nás ale nazbieralo tak 4-5 maximálne.

Kdo tě inspiruje, kdo je tvůj vzor ?
Čo sa týka lolity, je to Fanny Rosie ktorej outfity sú vždy dokonalé do posledného detailu. Inak k mojim idolom patrí Emma Watson a Mary Poppins.

Kdo tě inspiruje, kdo je tvůj vzor ?
Čo sa týka lolity, je to Fanny Rosie ktorej outfity sú vždy dokonalé do posledného detailu. Inak k mojim idolom patrí Emma Watson a Mary Poppins.

Jakou posloucháš hudbu ?
Nebránim sa takmer žiadnemu žánru. Mám rada napríklad experimentálnu elektroniku, ale nájdem sa aj vo veciach ako klasika, indie, jazz... V poslednej dobe som si veľmi obľúbila "súčasnú klasickú hudbu", umelci ako Nils Frahm alebo Ólafur Arnalds.

Řídíš se lolita lifestyle a nebo je lolita jen tvé hobby ?
Medzi moje záujmy patria veci ktoré by sa pod "lifestyle" dali zaradiť, napríklad dejiny umenia, literatúra alebo vyšívanie, ale rovnako aj veci ktoré sa zdajú zdanlivo nezlúčitelné (turistika, low-cost cestovanie). Myslím, že sa snažím medzi obomi stranami vytvoriť nejaký zdravý balans.

Jaký je tvůj názor na Venus Palermo a Dakotu Rose ?
Venus Angelic? Je to tá istá slečna? Videla som iba pár videí pri súvislosti s Bodyline škandálom, ale jej mama je teda poriadne číslo. Dakotu Rose som si práve musela vygoogliť, takmer vôbec nič o nej neviem, okrem toho že sa mi to meno zdá povedomé.

Máš nějaké tipy, poradila bys něco ostatním loli ?
Na dlhé cesty autom/autobusom/lietadlom je najlepšie (organzovú) spodničku vložiť do prázdnej obliečky na malý vankúš. Ušetríte miesto v batožine+máte na čom spať . :)

Moc děkuji za rozhovor i když to smenou nebylo lehké ! A přeji mnoho úspěchů v životě do budoucna :)

Lolita měsíce červen

16. června 2015 v 22:09

(Foto Filip Blažek)
blazekfoto.cz

Řekla jsem si že nebude od věci psát na lolitacentrálu opět lolitu měsíce. A protože mě opravdu okouzlila Reina ,která je velmi talentovaná a v lolitě vždy vypadá jako princezna stala se lolitou měsíce. :)

Jak si se dostala k lolitě?
Moje cesta k lolitě začala už vcelku dávno - 2001 jsem poprvé uviděla Malice Mizer a byla to láska na první pohled i poslech. Takže za vše může Mana-sama, stejně jako u mnohých jiných lolitek. Několik let jsem celou módu objevovala a poznávala, byl to takový občasný koníček, ale více jsem se do toho celého wonderlandu jménem lolita fashion dostala okolo roku 2008 tušímže, když jsem začala i šít.

Jak dlouho jsi lolitou?
Pravou lolitkou bych se asi nazývala od toho roku 2008, když jsem se konečně odhodlala lolita módu i nosit. Do té doby to byla spíše lolita fanynkovská fáze.

Co máš na lolitě ráda?
Na lolitě se mi líbí několik věcí. Asi nejvíce mi sedí ten fakt, že lolita má spoustu podstylů, takže na každou náladu mohu najít nějaký odpovídající model. Je to velmi rozmanitá móda, spousta rozdílných střihů, potisků, látek, doplňků... Zároveň je mi sympatické to, že lolitou mohu vyjádřit tolik věcí. Velmi ráda navrhuji různé modely a lolita mi sedí, celý koncept a silueta té módy mi vyhovuje a dobře se mi s ní pracuje, takže navrhování je jedna báseň. S tím souvisí i to, že lolita, jako spousta jiných módních stylů, nám dává určitou možnost sebevyjádření, v podstatě když se oblékneme do lolita šatů, tak by se to dalo přirovnat k takovému ´brnění´, které nás chrání před tím škaredým v tomto světě a my si můžeme žít v naší roztomilé bublince. A taky, konečně, že díky lolitě se do moderní doby vrací oblečení a prvky, které byly módní 300, 200 nebo 100 let zpět. A já jakožto fanoušek historické módy děkuji všem bohům, že lolita existuje.

Co naopak na lolitě ráda nemáš?
Proti lolitě jako módě v podstatě nemůžu říct jedno křivé slovo. Jsem člověk, který razí názor ´co se komu líbí, tak to se mu líbí´, takže ačkoli některé prvky bych si já osobně nikdy nezařadila do svého coordu, tak někomu sluší. Ale jedna věc spojená s touto módou se mi nelíbí. V posledních pár letech se vyrojila ´lolita pravidla´ a některé lolitky jsou na ně velmi háklivé. Ale, vždyť je to móda. A móda je o sebevyjadřování. Proč bychom tedy měli limitovat něco tak osobního? Takže, v realmu lolita oblečení se nenajde jediná věc, kterou bych neměla ráda, spíše v té společnosti, co nosí lolita módu, tam bych hledala problémy.

Tvůj první lolita sraz?
Jejda, tak teď musím opravdu hodně přemýšlet. Vím, že jsem prvně v lolitě vyrazila na Harajuku sraz v Brně někdy 2009, ale vyloženě lolita? Myslím, že to byl Olomoucký Vánoční sraz 2012. Ale ruku do ohně bych za to nedala, moje paměť je hrozná!

Nějaké špatné zkušenosti ( reakce lidí atd..) ?
Myslím, že ty reakce nezainteresovaných lidí, tedy civilistů, jsou asi ta špatná zkušenost. Pokřikování na ulici, posmívání se, občas až nadávání, to se mi stává vcelku často, ale naštěstí jsem se naučila to ignorovat. Také bylo potřeba se začít vyhýbat některým místům, kde vím, že takovéto špatné reakce uslyším. Někteří (povětšinou starší lidé) přijdou a s úsměvem se zeptají, proč jsem tak oblečená, mají zájem se dozvědět něco nového a berou to pozitivně. Tak si myslím, že by to mělo být, doufám, že se veřejnost jednou přijme bez posměšků i takovou extravagantní módu jako je lolita.

Nejpodivnější (nejzajímavější) příhoda ?
To se stalo, když jsem jednou s kamarádkou měla domluvené focení v centru Brna. Spokojeně si kráčím kolem Janáčkova divadla, krásný slunečný den, mám na sobě své nové hime šaty, a za sebou uslyším nějaký vzrušený hovor několika zahraničních lidí. Tak se zvědavě otočím a tam skupinka turistů, kteří se na mě vyjeveně koukají. Tak se usměji, zastavím se a čekám, co z nich vypadne. No po několika momentech focení a obletování z nich vypadne, že si mysleli, že jsem nějaká hvězda z divadla, která si šla na procházku v šatech na představení. Tak jsem jim musela vysvětlit, že opravdu nejsem herečka, jen lolitka. Bylo to úsměvné a popravdě, docela mě to i potěšilo :}

Pořádáš i ty sama nějaké loli akce ?
Ačkoli se přiznám, že jich mám několik v plánu, tak do této doby jsem neměla příležitost zorganizovat nějakou akci. Ale stále doufám, že se naskytne dostatek času, abych i já mohla přispět nějakým zajímavých srazem do moře akcí a srazování :}

Kdo tě inspiruje, kdo je tvůj vzor ?
Z moderní doby to jsou především japonští hudebníci jako Hizaki, Mana, Kamijo, v podstatě celé Versailles, Jupiter, Moi Dix Mois a Malice Mizer. (Připadám si, že tohle zrovna zní vcelku kýčovitě, říká to každá druhá!) A z historie to jsou Marie Antoinette (můžu říct celý francouzský dvůr před revolucí?) ve Francii, Georgina Cavendish v Anglii, Marie Terezie v Rakousku, královna Viktorie v pozdější Anglii.

Jakou posloucháš hudbu ?
Asi tak od každého trochu řekla bych. Nikdy se nezbavím japonské visual-kei kategorie, bez nich bych tady vlastně nebyla. Tak se především zaměřuji na skupiny hrající symfonický metal, gothic, elektro apod... Myslím, že když řeknu Versailles, Moi Dix Mois, Kaya, Rose Noir, Yousei Teikoku a Kanon Wakeshima, tak to všem bude jasné. Nevyhýbám se samozřejně ani popu, a to jak japonskému, korejskému, tak ani tomu evropskému. V této skupině nacházím docela dost dobrých hudebníků! A velmi ráda si poslechnu hudbu z dob baroka, rokoka, klasicismu, romantismu. Mou poslední obsesí se ovšem stala hudba z doby druhé světové války.

Řídíš se lolita lifestyle a nebo je lolita jen tvé hobby ?
Nenazývala bych se lifestyle lolitkou, ovšem neodsunovala bych lolitu ani ´jen´ jako svého koníčka. Je pravda, že lolitu nosím jen občasně a většinou na akce, ale spousta věcí, které jsou spíše zařaditelné do ´lifestyle´ kategorie se najdou i u mě. Prostor, kde bydlím, tak je zařízen ve stylu rokoka. Civilní oblečení a doplňky, které nosím např. do školy, tak jsou ovlivněné módou samotnou. Mám ráda čaj, čtu, poslouchám klasickou hudbu, znám etiketu v pět ráno právě vzbuzená, ale nikdy jsem se do ničeho lifestyle nenutila. Takže jsem asi někde mezi těmi dvěma extrémy :}

Jaký je tvůj názor na Venus Palermo a Dakotu Rose ?
Popravdě, ani o jednu z nich se moc nezajímám, takže mé názory jsou spíše povrchně laděné. Venus mi přijde jako trochu z jiné dimenze, mě neznámé, není mi moc sympatická a její projev, z toho co jsem kdy slyšela, mi přišel až přespříliš infantilní. Dakotu Rose znám jako tvář kosmetiky Etude House a Dolly Wink. Dle mě je to moc krásná slečna, co jsem s ní viděla pár videí tak mi přišla i sympatická

Máš nějaké tipy, poradila bys něco ostatním loli ?
A tipy, hmmm. Asi bych poradila všem lolitkám, ať se hlavně do ničeho nenutí, ať si najdou svou vlastní cestu v lolita módě, vykašlou se na všechny zákazy, rozkazy, příkazy, tohle se nosí s tímto, tamto s tímhle... Ne, móda je o tom, aby se člověk cítil dobře. Někomu se nelíbí vás coord? A co, hlavně, že jste s ním vy spokojené. Někdo vám říká, že v tomto vypadáte jak vyvrhnutá oliheň, ale vám se to JSK tak hrozně líbí? Tak si ho kupte a kašlete na ostatní! Móda je o vás samotných a o tom, jak to vidíte vy. Jsem pro experimenty, neobvyklé kombinace a porážení konvencí!


Fotograf: Kristýna Hoďáková

Ještě jednou moc děkuji :)
 
 

Reklama