Blog v dočasné rekonstrukci! Děkuji za pochopení.

Základní pojmy

10. srpna 2015 v 14:46
Ve světě harajuku existuje mnoho pojmů které by měli znát nejen lolity ale třeba i decory. Ty hlavní jsem pro vás vypsala.
Postupně budu přidávat další slova :)

Cosplay - je to povětšinou převlečení se za nějakou postavu i s chováním dané postavy. Bez role playe (tedy chování se ) není cosplay cosplay. Jde zkrátka o to co nejvíce napodobit postavu z anime,mangy či hry nebo filmu. Povětšinou jsou dotažené do dokonalostí-paruky,čočky ,zbraně apod...
wigu - paruka
Wristcuffs-Označení pro krajkové náramky. Mohou se nosit na holých rukou, na lemu rukaviček, nebo i na rukávu košile.
Tea Party Shoes- Nízké lolita botky, které původně vymyslela značka Angelic Pretty.Jsou velmi roztomilé a pohodlné, a vyrábí se snad ve všech barvách duhy.
Con- je zkratka pro festival,sraz. Často jsou to i akce zaměřené na japonskou kulturu. Většinou se jedná o několikadenní festival, na kterém se promítá anime, hrají různé hry, dělají se přednášky o Japonsku, a větší cony mají i zahraniční hosty... často má na conech nějaké to zastoupení i japonská móda.
Op- Neboli "One Piece" jsou šaty s rukávy.
Lucky pack-Asi tak dvakrát do roka začnou značkové obchody prodávat Lucky Pack. Jedná se o balíček s Lolita oblečením či doplňky, který je velmi levný. Ovšem ale, nevíte, co v něm je! Většinou máte o věcech uvnitř pár informací (víte, že uvnitř bude např. šaty, halenka a podkolenky) a víte že to bude ve stylu Gothic Lolita. Ovšem nemůžete si vybrat přesný model ani přesnou barvu. Lucky Packy jsou velmi žádané a vždy je kolem nich velký humbuk, protože je to skvělá šance, jak si pořídit značkové oblečení za dobrou cenu. Butiky LP dělají proto, aby se zbavili starých kusů oblečení na skladě - aby uvolnili místo pro novou kolekci.
Ita- ze slova Itai-je oslovení pro nějakou slečnu která vypadá hrozně. Je to velmi urážlivé slovo. Lolita musí vypadat opravdu hrozně
Lace monster -neboli krajková monstra jsou šaty ,které na sobě mají mraky levné krajky a jsou ušity hrozně
headdress- ozdoba do vlasů povětšinou obdélnikovitého tvaru zdobená krajkou a mašlemi. Zavazuje se povětšinou na stuhu pod krkem. Může to být však i kruh.
Minihat-neboli malý klobouček většinou je nosí lolity a kodony.
Mook - je název pro Japosnké lolita časopisy. Je to něco mezi knihou a časopisem. Nejznámější je např. Gosurori.Povětšinou mají hodně stran. Avšak tyto "časopisy" jsou i pro gyaru např. egg a nebo pro lolity se sřihy.
GLB- jak tu bylo řečeno zkratka pro Gothic a lolita bible. Je to Japonský časopis s lolita modou a gothic modou. Povětšinou v něm najdete spoustu zajímavých článků,návodů jak se nalíčit či si udělat vlasy a spoustu dalších věcí.
Decoden - "Decoration Denwa" -jedná se vlastně o jakoukoliv věc která je polepená (vytuněná) spousty kamínků a všeljakýma ozdobama tak ,že není téměř vidět. Povětšinou to jsou věci jako mobil,zrcátko,obaly na mobil apod.
Ibuky- je styl kreslení který je hodně barevný (sem tam se vidí i v harajuku módě) .
Closet Cleaning označován zkratkou CC v překladu znamená "Čístka šatníku" . Povětšinou jej vidíte u lolitek a gyaru které šetří na nové drahé šaty a nebo se zbavují věcí ,které nenosí a tak jej zkusí nabídnout. (Věci se vyfotí a hodí na internet. Takto můžete získat část peněz z drahých značkových šatů nebo pořídit značkové věci za směšnou sumu.)
Circle lenses- Velké kontaktní čočky. Se nosí nejen k lolitě,gyaru (kde je nutno je mít) ale také na cosplay. Tyto čočky tzv.zvětšují oko.
Brolita - je muž který se oblíká přímo do lolity.
Trap - je novodobé oslovení pro muže kteří ze sebe dělají ženy resp. se tak oblékají a nosejí paruky a také se tak líčí.
Neko- kočka je velmi používané slovo a také se sním hodně setkáte nejen v harajuku
Free hug - je vlastně objímací akce povětšinou si na cedulky napíšete free hug a pak chodíte a objímáte ostatní :D (ne není to tak snadné jak to zní )
Meeting - jsou vlastně setkání ,povětšinou lolit. Avšak i různé zahraniční vyhlášené značky jej pořádají. Většinou s modní přehlídkou (vím hlavně o Ap).
Ap- neboli ANgelic Pretty- je značka která prodává hlavně sweet lolita šaty. Je to nejznámější,nejluxusnější a nejprodávanější brand mezi lolitama.
Brand od "Burando" - znamená značka. Používá se pro drahé značkové oblečení - Na Vánoce jsem dostala brand. // Na Vánoce jsem dostala drahé značkové loli věci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renyu Renyu | E-mail | Web | 15. prosince 2015 v 18:52 | Reagovat

Páni O.O to jsem ani nevěděla že existují takové pojmy (což bude možná tím, že se celkově o lolitu nějak nezajímám, spíš se pohybuji v cosplayi a cosplay komunitě, takže jsem znala jen to co je tam stejné :D) ale stejně, wow, zase jsem o něco chytřejší ^^

2 Tohru- Tohru- | E-mail | Web | 25. ledna 2016 v 14:52 | Reagovat

Zaujímavé... Nie som síce cosplayer ani lolita či dačo podobné ale ďakujem, som aspoň o niečo múdrejšia :D

3 BenyF BenyF | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:38 | Reagovat

I found this page on 11th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

4 MarcoF MarcoF | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 11:35 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama