Blog v dočasné rekonstrukci! Děkuji za pochopení.

Lolita měsíce červen

16. června 2015 v 22:09 |  Lolita měsíce

(Foto Filip Blažek)
blazekfoto.cz

Řekla jsem si že nebude od věci psát na lolitacentrálu opět lolitu měsíce. A protože mě opravdu okouzlila Reina ,která je velmi talentovaná a v lolitě vždy vypadá jako princezna stala se lolitou měsíce. :)

Jak si se dostala k lolitě?
Moje cesta k lolitě začala už vcelku dávno - 2001 jsem poprvé uviděla Malice Mizer a byla to láska na první pohled i poslech. Takže za vše může Mana-sama, stejně jako u mnohých jiných lolitek. Několik let jsem celou módu objevovala a poznávala, byl to takový občasný koníček, ale více jsem se do toho celého wonderlandu jménem lolita fashion dostala okolo roku 2008 tušímže, když jsem začala i šít.

Jak dlouho jsi lolitou?
Pravou lolitkou bych se asi nazývala od toho roku 2008, když jsem se konečně odhodlala lolita módu i nosit. Do té doby to byla spíše lolita fanynkovská fáze.

Co máš na lolitě ráda?
Na lolitě se mi líbí několik věcí. Asi nejvíce mi sedí ten fakt, že lolita má spoustu podstylů, takže na každou náladu mohu najít nějaký odpovídající model. Je to velmi rozmanitá móda, spousta rozdílných střihů, potisků, látek, doplňků... Zároveň je mi sympatické to, že lolitou mohu vyjádřit tolik věcí. Velmi ráda navrhuji různé modely a lolita mi sedí, celý koncept a silueta té módy mi vyhovuje a dobře se mi s ní pracuje, takže navrhování je jedna báseň. S tím souvisí i to, že lolita, jako spousta jiných módních stylů, nám dává určitou možnost sebevyjádření, v podstatě když se oblékneme do lolita šatů, tak by se to dalo přirovnat k takovému ´brnění´, které nás chrání před tím škaredým v tomto světě a my si můžeme žít v naší roztomilé bublince. A taky, konečně, že díky lolitě se do moderní doby vrací oblečení a prvky, které byly módní 300, 200 nebo 100 let zpět. A já jakožto fanoušek historické módy děkuji všem bohům, že lolita existuje.

Co naopak na lolitě ráda nemáš?
Proti lolitě jako módě v podstatě nemůžu říct jedno křivé slovo. Jsem člověk, který razí názor ´co se komu líbí, tak to se mu líbí´, takže ačkoli některé prvky bych si já osobně nikdy nezařadila do svého coordu, tak někomu sluší. Ale jedna věc spojená s touto módou se mi nelíbí. V posledních pár letech se vyrojila ´lolita pravidla´ a některé lolitky jsou na ně velmi háklivé. Ale, vždyť je to móda. A móda je o sebevyjadřování. Proč bychom tedy měli limitovat něco tak osobního? Takže, v realmu lolita oblečení se nenajde jediná věc, kterou bych neměla ráda, spíše v té společnosti, co nosí lolita módu, tam bych hledala problémy.

Tvůj první lolita sraz?
Jejda, tak teď musím opravdu hodně přemýšlet. Vím, že jsem prvně v lolitě vyrazila na Harajuku sraz v Brně někdy 2009, ale vyloženě lolita? Myslím, že to byl Olomoucký Vánoční sraz 2012. Ale ruku do ohně bych za to nedala, moje paměť je hrozná!

Nějaké špatné zkušenosti ( reakce lidí atd..) ?
Myslím, že ty reakce nezainteresovaných lidí, tedy civilistů, jsou asi ta špatná zkušenost. Pokřikování na ulici, posmívání se, občas až nadávání, to se mi stává vcelku často, ale naštěstí jsem se naučila to ignorovat. Také bylo potřeba se začít vyhýbat některým místům, kde vím, že takovéto špatné reakce uslyším. Někteří (povětšinou starší lidé) přijdou a s úsměvem se zeptají, proč jsem tak oblečená, mají zájem se dozvědět něco nového a berou to pozitivně. Tak si myslím, že by to mělo být, doufám, že se veřejnost jednou přijme bez posměšků i takovou extravagantní módu jako je lolita.

Nejpodivnější (nejzajímavější) příhoda ?
To se stalo, když jsem jednou s kamarádkou měla domluvené focení v centru Brna. Spokojeně si kráčím kolem Janáčkova divadla, krásný slunečný den, mám na sobě své nové hime šaty, a za sebou uslyším nějaký vzrušený hovor několika zahraničních lidí. Tak se zvědavě otočím a tam skupinka turistů, kteří se na mě vyjeveně koukají. Tak se usměji, zastavím se a čekám, co z nich vypadne. No po několika momentech focení a obletování z nich vypadne, že si mysleli, že jsem nějaká hvězda z divadla, která si šla na procházku v šatech na představení. Tak jsem jim musela vysvětlit, že opravdu nejsem herečka, jen lolitka. Bylo to úsměvné a popravdě, docela mě to i potěšilo :}

Pořádáš i ty sama nějaké loli akce ?
Ačkoli se přiznám, že jich mám několik v plánu, tak do této doby jsem neměla příležitost zorganizovat nějakou akci. Ale stále doufám, že se naskytne dostatek času, abych i já mohla přispět nějakým zajímavých srazem do moře akcí a srazování :}

Kdo tě inspiruje, kdo je tvůj vzor ?
Z moderní doby to jsou především japonští hudebníci jako Hizaki, Mana, Kamijo, v podstatě celé Versailles, Jupiter, Moi Dix Mois a Malice Mizer. (Připadám si, že tohle zrovna zní vcelku kýčovitě, říká to každá druhá!) A z historie to jsou Marie Antoinette (můžu říct celý francouzský dvůr před revolucí?) ve Francii, Georgina Cavendish v Anglii, Marie Terezie v Rakousku, královna Viktorie v pozdější Anglii.

Jakou posloucháš hudbu ?
Asi tak od každého trochu řekla bych. Nikdy se nezbavím japonské visual-kei kategorie, bez nich bych tady vlastně nebyla. Tak se především zaměřuji na skupiny hrající symfonický metal, gothic, elektro apod... Myslím, že když řeknu Versailles, Moi Dix Mois, Kaya, Rose Noir, Yousei Teikoku a Kanon Wakeshima, tak to všem bude jasné. Nevyhýbám se samozřejně ani popu, a to jak japonskému, korejskému, tak ani tomu evropskému. V této skupině nacházím docela dost dobrých hudebníků! A velmi ráda si poslechnu hudbu z dob baroka, rokoka, klasicismu, romantismu. Mou poslední obsesí se ovšem stala hudba z doby druhé světové války.

Řídíš se lolita lifestyle a nebo je lolita jen tvé hobby ?
Nenazývala bych se lifestyle lolitkou, ovšem neodsunovala bych lolitu ani ´jen´ jako svého koníčka. Je pravda, že lolitu nosím jen občasně a většinou na akce, ale spousta věcí, které jsou spíše zařaditelné do ´lifestyle´ kategorie se najdou i u mě. Prostor, kde bydlím, tak je zařízen ve stylu rokoka. Civilní oblečení a doplňky, které nosím např. do školy, tak jsou ovlivněné módou samotnou. Mám ráda čaj, čtu, poslouchám klasickou hudbu, znám etiketu v pět ráno právě vzbuzená, ale nikdy jsem se do ničeho lifestyle nenutila. Takže jsem asi někde mezi těmi dvěma extrémy :}

Jaký je tvůj názor na Venus Palermo a Dakotu Rose ?
Popravdě, ani o jednu z nich se moc nezajímám, takže mé názory jsou spíše povrchně laděné. Venus mi přijde jako trochu z jiné dimenze, mě neznámé, není mi moc sympatická a její projev, z toho co jsem kdy slyšela, mi přišel až přespříliš infantilní. Dakotu Rose znám jako tvář kosmetiky Etude House a Dolly Wink. Dle mě je to moc krásná slečna, co jsem s ní viděla pár videí tak mi přišla i sympatická

Máš nějaké tipy, poradila bys něco ostatním loli ?
A tipy, hmmm. Asi bych poradila všem lolitkám, ať se hlavně do ničeho nenutí, ať si najdou svou vlastní cestu v lolita módě, vykašlou se na všechny zákazy, rozkazy, příkazy, tohle se nosí s tímto, tamto s tímhle... Ne, móda je o tom, aby se člověk cítil dobře. Někomu se nelíbí vás coord? A co, hlavně, že jste s ním vy spokojené. Někdo vám říká, že v tomto vypadáte jak vyvrhnutá oliheň, ale vám se to JSK tak hrozně líbí? Tak si ho kupte a kašlete na ostatní! Móda je o vás samotných a o tom, jak to vidíte vy. Jsem pro experimenty, neobvyklé kombinace a porážení konvencí!


Fotograf: Kristýna Hoďáková

Ještě jednou moc děkuji :)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Shin Shin | Web | 19. června 2015 v 16:39 | Reagovat

awww..je strašně roztomilá.. :3

2 Nagis Nagis | Web | 22. června 2015 v 6:07 | Reagovat

souhlasím :)

3 MarieAntoinette MarieAntoinette | Web | 25. června 2015 v 22:20 | Reagovat

Ty jo, nádhera!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama