Blog v dočasné rekonstrukci! Děkuji za pochopení.

Leden 2015

návod na culíky

30. ledna 2015 v 12:00
Většina se mě stále ptá jak udělat culíky na paruce aby nebyla vidět sítka. Tady je návod :))

Jane Austenová-Anna Elliotová

29. ledna 2015 v 18:50


.. "Mám to za sebou! Mám to za sebou!" říkala si znovu a znovu s nervózní vděčností. "To nejhorší mám za sebou!"
Mary vykládala, ale ona nedokázala dávat pozor. Viděla ho. Setkali se. Ještě jednou byli spolu v jedné místnosti.
Brzy si to však začala rozmlouvat a snažila se oslabit své pocity. Osm let, téměř osm let uplynulo od chvíle, kdy se všeho vzdala. Jak nesmyslné se zdálo vracet se k onomu vzrušení, které tak dlouhá přestávka zatlačila do nezřetelné dálky! Co by osm let nedokázalo? Události všeho druhu, změny, odcizení, přestěhování - to všechno, všechno musí být do nich zahrnuto; zapomenout na minulost, jak je to přirozené a také jisté! Vždyť ten čas tvořil skoro třetinu jejího života.
Ale běda, přes všechny ty úvahy shledala, že k potlačení citů osm let nemusí znamenat téměř nic.
Jak bylo možno porozumět tomu, co cítí? Mělo to znamenat, že si přeje se jí vyhnout? Sotva si to pomyslela, už se nenáviděla za pošetilost, s níž si položila tuto otázku.
Pokud šlo o jednu další otázku, od které by jí možná ne-uchránila ani největší moudrost, byla brzy zbavena napjatého očekávání; když se totiž slečny Musgrovovy vrátily a skončily svou návštěvu v domku, dostalo se jí ochotné informace od Mary.
"Kapitán Wentworth k tobě není příliš galantní, Anno, ačkoliv ke mně byl tak pozorný. Když odešli, Henrietta se ho ptala, co o tobě soudí; a on řekl, že jsi tak změněna, že by tě už nepoznal."
Mary nebyla tak jemnocitná, aby běžně brala ohled na sestřiny city; neměla však ani sebemenší podezření, že by sestře zasazovala zvláštní ránu.
"Změněná k nepoznání!" doznala si Anna pokořeně v mlčenlivém, hlubokém zklamání. Nepochybně tomu tak bylo; a oplatit mu nemohla, neboť on se nezměnil, leda k lepšímu.
To si již sama přiznala a nemohla si myslet nic jiného, ať už si on myslel o ní, co chtěl. Ne. Léta, jež zničila její mládí a svěžest, dala mu jen jiskrnější otevřený mužný pohled, který v žádném směru neoslabil jeho osobní přednosti. Viděla stejného Fredericka Wentworthea. ...


Romeo a Julie

29. ledna 2015 v 18:22

Počet dílů: 1
Počet stran:196
nakladatelství:albatros
Rok vydání: 2009
žánr:drama,láska,romance

Jedná se o manga podání slavného fenoménu od Shakespeare Romeo a Julie. Má lásko, z nenávisti zrozená," naříká Julie, hrdinka nejslavnější love story všech dob. Naše adaptace propojuje klasický shakespearovský jazyk v brilantním překladu Martina Hilského s moderním, dynamickým grafickým stylem japonské mangy. Sonia Leong, přední britská manga ilustrátorka, zasadila Shakespearovu tragédii do dnešního Tokia; Montekové a Kapuleti jsou v jejím podání dvě znepřátelené rodiny japonské mafie - jakuzy, Romeo je rockovou hvězdou a Julie dívenkou z módní tokijské čtvrti Šibuja… ¨* Romeo a Julie je první knihou z naší nové edice Manga Shakespeare, která - jak už její název napovídá - představuje dílo největšího světového dramatika a básníka prostřednictvím japonské mangy; důraz ovšem neklade jen na vizuální styl, ale dbá i na krásu Shakespearova jazyka a na citlivé dramaturgické zpracování každé Shakespearovy hry. Edici Manga Shakespeare tak ocení všichni, kteří se chtějí seznámit s nádherně barevným, krutým i laskavým světem Shakespearových her, ale bojí se kvůli tomu zajít do divadla či sáhnout po "pouhém" neilustrovaném tex­tu.


Mangu lze zakoupit Zde
Jinak u nás je k půjčení v knihovně.

Dango daikazoku

29. ledna 2015 v 8:12

Abych popravdě řekla Clannad jsem vypla hned u prvních dvou minutách ale ending z něj zbožnuji :33


Akuma no Ridlle - první dojem

29. ledna 2015 v 8:11

Název: Akuma no Ridlle
žánr: school,drama
Počet epizod: 12

Akuma no Ridlle mě uchvátilo na tolik že jsem si musela pustit jeden díl za druhým. Děj je jen tom že se sejde třída vražedkyn a má za úkol zabít jednu dívku která vražedkyně není. Samozřejmě pokud jí některá zabije splní jim jakási služba či vedoucí přání které si mohli přát hned na začátku. A do toho musejí dělat před učitelem že jsou opravdová třída. Tohle anime se nemusí líbit každému už kvůli tomu že se sejde třída vražedkyn a má za úkol zabít holku co vražedkyně není. A o tomhle je celých 12 dílů. :D No mě osobně se nejvíce líbí Isuke (z neznámého důvodu) mě oslovila nejvíce právě ona a to ji téměř nikdo nemá rád.

//Tak a ted jdu postnout o video co jsem chtěla a hurá na bus -_-

konečně plán hotov (Afko)

28. ledna 2015 v 16:52
Zdravím drazí přátelé..
Opět se hlásím. Tentokrát však předčasně zmatkuji. Původní plán s Ashe mi bohužel neklapne (nestihnu dodělat luk) . Nakonec mi neklapne ani samotná Yomi (problém s kosou). Takže jsem se konečně rozhodla které 3 cosplaye vezmu.:))

1. Chii -tato sportovní verze
Přiznám se že prozatím mám jen 2 věci- paruku a kratasy.

2. Bulbasaur
na toho mám prozatím pouze a jen paruku XDD Takže se budu modlit at seženu všechny potřebné věci v zelené barvě :D A šití čepečku bude taky o nervy. (je možné že ho ještě vyměním za Raketáka či Rio Kitty)

3. Poslední Cosplay má být Sheeta z laputy ale je možné že jí ještě vyměním za svůj tajný projekt protože špatně obarvím svršek.Takže místo ní možná naklušu v Isuke a nebo další pokémon.

takže podrtrženo sečteno musím koupit barvu na textil a obarvit triko. Teprve pak se uvidí co bude dál. + Musím vyzkoušet ušít čepeček jinak Bulbasaur taky neklapne a musím vymyslet náhradu.Alespon že Chii je jasná -_-


-_- nesmát se

27. ledna 2015 v 13:58
Jak to vypadá když se nudí cosplayer?
Hádank: kolik paruk si lze nejvíce strčit na hlavu?

Odpoved: 5 počítáme li i culík patřící Miku/Soně :DDD

a pár velmi trapných momentek


Keltské Mandaly

26. ledna 2015 v 16:06

Už dlouho jsem chtěla zkusit nakreslit řádnou mandalu ale vždy jsem našla jen mandaly které vypadaly jako kolotoče. Dnes jsem však v knihovně hledala knihy zaměřené právě na mandaly amile mě překvapilo že jsem našla právě tuhle. V knize najdete spoustu typů mandal. Stačí je nakreslit a vykreslit. Jako já . Pokud jste vlastníkem knihy stačí je jen vymalovat.
V keltské tradici byl kruh považován za jednotný ukazatel celistvosti světa. Světlo, koloběh zrození, návrat, obnova, domov, jednota a především LÁSKA, to všechno je KRUH. Tyto mandaly jsou inspirovány duchem keltské moudrosti a jsou určeny pro vylepšení mezilidských vztahů. Při vybarvování těchto mandal se nechte inspirovat starodávnou moudrostí a láskou. Keltské mandaly lásky jsou zpracovány takovým způsobem, abyste z jejich vybarvování měli co největší potěšení. Současně přináší nadhled pro zlepšení vašich vztahů - především rodinných a partnerských.

Mě osobně se hodně líbí tyto:


kde si knihu můžete zakoupit?Vyber si

26. ledna 2015 v 11:09
Už dlouho jsem nenapsala nic na téma týdne a tak je čas dát si chvíli klid od recenzí a prvních dojmů a scanů a napsat něco pořádného smysluplného.Tentokrát se téma bude točit kolem lidí.

"Už zase nadáváš?" "Jo." Tohle je typická otázka když sedím u pc a kontroluji svou skupinu kreslení pro začátečníky na fb. "Zase máš chut to vystřílet?" "Jo." Asi bych vážně v životě neměla mít děti. Nemám trpělivost. Tedy mám ale když vám někdo dá obrázek který je stažený z netu a vy to víte asi je jasné že v pravidlech je uvedeno nestahujte obrázky z netu. Jak to tedy dnešní mládeži vysvětlit? Neříkám že to dělají všichni ale většina ano. A co z toho mají? Nejspíš dobrý pocit že se chlubí cizým peřím,které vlastně ani není jejich ale ten pocit že jim k tomu někdo napsal že je to krása je k nezaplacení že? jenže když to není jejich práce vážně jim to i přesto natolik zvyšuje sebevědomí že to stále zkouší? A tohle byl jen první menší případ lidské hlouposti. Pokračuji dál. opět se nervuji u pc a tříškám hlavou o zed. "Už zase?" jako by se mě ptal pes a hledí na mě jako na blba. Ano už zas epromítnu si v duchu. Co je to tentokrát? Pravidlo nepřidávejte odkazy ,které nesouvisí s malováním. Ne opět se najde nějaký chytrák a když píšu zprávu proč byla vyhozena napíše mi mě je to jedno. To se přidala jen aby tam hodila reklamu na svou úža stránku která má sotva 10 like a to jen díky reklamy? o.O Mám pocit že dnes si člověk prostě nevybere. At se snaží sebevíc stejně se vždycky najde nějakej chytrák co udělá to co člověk nechce. Nikdo není dokonalý ale některá logika dnešních dětí mě opravdu dostává.A někdy na tolik že se jen celý den směju jejich logice.Vždyt oni přece také mají na výběr do které skupiny se přidají nebo ne?

Když už člověk doufá že má chvíli klid objeví se zase někdo kdo ho vytočí. Píše mi kamarád s tím že mu mám pomoct s cosplayem fajn. Už týden mu vysvětluji a opakuji co si má koupit na crossplay. Říkám mu k lolitě ti půjčím cokoliv bez problémů a už po 10 se mě zeptá co si má koupit a co mu půjčím. To jako vážně? To ikdyž vám člověk dá seznam s obrázkama napíše 100x co si máte koupit se na to zeptáte? A nakonec se mě ptá že neví zda Miku nebo lolitu. Po týdnu mu píšu ta už si konečně vyber!! A místo toho se mě zeptá co si má koupit a co mu půjčím. Ne opravdu nešoustám milionáře abych mu koupila úplně všechno a přiznám se někdy mi to tak přijde.

Vím že rozhodování je někdy těžké. Je to podobné jako s profilovkou na facebook když se rozhodujete zda si dát ten či onen obrázek a pak narazíte na ještě lepší a po týdnu stejně měníte profilovku protože jste zase narazili na jiný obrázek. Je to stejné jako když se ted rozhoduji zda jet na Afko nebo ne. Prezentovat cosplaye může člověk i prostřednictvím fote. Navíc tento rok nemám sílu jet do Brna a dělat šaška. Narozdíl od manifestu a Ostrakonu na které jedu určitě.

Další věc kterou v celku nechápu je volba prezidenta. Lidé si stěžují. Kdyby tam zůstal náš ex prezident sice mu nebylo rozumět a krade pera -_- ale je to stále lepší než drzý,sprostý ožralec který jen uráží. ANo díky toho jsme udělali krok zpět. A ted si vyberte. Na jednu stranu je to pravda a na druhou se zase najde někdo kdo bude mít blbé kecy protože jsem si dovolila napsat něco proti němu. No a? Každý má svůj názor. Já ho nikomu necpu a to stejné chci od ostatních. Zo ale neznamená že si ho ráda nepřečtu. Narozdíl od dětí v mé skupině kde napíšou kritiku snesu obrázek hrůza že byste měli chut napsat at se vrátí do školy pořádně to ani malovat neumí. Ano učený z nebe nespad ale když tomu napíšete slušnou kritiku ještě se to ohání co jste si jako dovolili jim k tomu vůbec něco napsat. To jim k tomu má kurva každý napsat jak úžasné to nemají s takovou čmáranicí?

Můj názor? Lidé by si opravdu měli vybrat co chtějí. Pokud chtějí kritiku musí snést i to že vždy nemusí být dobrá ale že přeci jen je na tom něco pravda.
Váš názor?